Na zdjęciu kolorowe bryły geometryczne i napis Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego, od kilku lat obchodzimy Dzień Nauki Polskiej – święto nauki i naukowców. W tym dniu przypada również 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.
Celem tego dnia jest promowanie nauki oraz rozwijanie świadomości społecznej na temat znaczenia badań naukowych i ich wpływu na rozwój kraju i społeczeństwa.
W tym roku dzień ten przypada w niedzielę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedłużyć jego obchody na cały przyszły tydzień.
W tym roku zapraszamy uczniów klas 4 – 8 do udziału w konkursie
„Matematyka w przedmiotach przyrodniczych” składający się z dwóch części. Celem pierwszej jest przybliżenie sylwetki i dokonań Mikołaja Kopernika. Druga część dotyczy zastosowania matematyki w przedmiotach przyrodniczych.
Szczegóły w wiadomościach w dzienniku elektronicznym Librus.
Uczniów klas 1-3 zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego dla dzieci o różnych wynalazkach, które powstały na przestrzeni wieków na całym świecie, nie tylko w Polsce: