Akcja „Biała Wstążka”

W dniach od 25 listopada do 10 grudnia w całej Polsce prowadzona jest kampania „16 dni przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. W ramach kampanii przeprowadzona jest akcja „Biała Wstążka”. Jest to największa na świecie kampania mająca na celu zaprzestanie przemocy wobec kobiet. Prowadzona jest w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn. Przybiera ona różne formy i hasła, natomiast łączy ją wspólny cel, jakim jest powstrzymanie przemocy.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej ważnej inicjatywie. 25 listopada 2022r. kibicowaliśmy podczas meczu siatkówki, który został rozegrany pomiędzy policjantami, a drużyną złożoną z mężczyzn procujących w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Następnie uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami żorskich szkół przeszli ulicami miasta, wręczali ulotki oraz przypinali białe wstążki, a także odwiedzili takie instytucje jak: Sąd Rejonowy, Urząd Miasta, MOPS, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Komendę Miejską Policji, Powiatowy Urząd Pracy, Bibliotekę Miejską.
Pedagodzy szkolni
Justyna Szymura